SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matbestick 6765472
nr 676 5472
Matbestick
Silver, 15-del, flertalet 1800-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 17 januari 2011
kl 19:07:52
1.300 kr
650 kr
1.200 kr
1.400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver